Saygı Öztürk Kod Adı Mürted

Saygı Öztürk Kod Adı Mürted eseri 15 Temmuz darbesini etkileyici ve oldukça da çarpıcı detaylar ile ele almaktadır. Öyle ki hainleri unutmamanız gerektiğini söyleyen bu eseri darbe girişiminin merkezi olarak kabul edilen Akıncı Üssü’nün eski isimin Mürted olduğunu dile getirerek konusunda etkileyici bir giriş yapmaktadır. Osmanlı padişahlarından olan Yıldırım Bayezid ile Timur’un ordusu burada karşı karşıya gelmişti. Savaşın başlangıcında Yıldırım Bayezid’in yanında olan bazı komutanlar saf değiştirmişler ve bu durum savaşın kaderini belirleyen en önemli etmenlerden biri olmuştur.

Bu nedenle tıpkı Bayezid’in kendisini yarı yolda bırakan komutanlar için mürted dediyle, 15 Temmuz darbesini başlatanların da hain olduğunu vurgulamaktan geri durmamaktadır. Öyle ki bu kitabı okuduğunuzda hem siyasi bakış açınız değişecek ve gelişecek hemde daha bilinçli insanlar olarak kendinizi göstereceksiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

3 Yorum

  1. muslu :

    Saygı Öztürk Kod Adı Mürted kitabını pdfsini ilk defa okudum. Gerçekten çok güzel emeğinize sağlık

  2. zeynep :

    Bu kitabı muhakkak okumalısınız.

  3. burak özcan :

    yorum bırakılmış ilk defa okudum güzel kitaptı diye buna güvenerek ben de bugün satın aldım kitabı ve okudum. ayrıca tanıttığınız için teşekkürler